reklama
Giercownia - Gry Online

Profil: kawai

Login: kawai
Płeć: Kobieta
Zarejestrowany: 13.03.2013r.
Ost. logowanie: 06.07.2015, 22:15
Punkty: 534
Wiek 24
Status offline
Opis Kocham grać w gry RPG ^^

piątek, 06.03.2015r.

kawai zagłosowała
Ocena
(4)
Opis gry: HICIOR! Już jest najnowsza część przygód Papy Louiego! Podczas otwarcia nowej restauracji na statku transatlantyckim, nagle pojawiły się lodowe potwory i zły doktor Radley Madish, którzy porwali Papę Loiuego, Penny i Alberto oraz resztę pasażerów.

Wciel się zatem w rolę Kabitan Cori i pomóż jej przejść przez wszystkie poziomy, po drodze zbierając monety, uważając na przeszkody, pokonując wrogów napotkanych na drodze i uratuj wszystkich pasażerów oraz swojego ulubionego szefa - Papa Louie'ego.

wtorek, 24.02.2015r.

kawai zagłosowała
Ocena
(5)
Opis gry: Na początku napiszę, że gra jest po Angielsku. Gra może nie ma zaskakującej grafiki, ale jest na serio ciekawa. Warto zagrać.
Sterowanie za pomocą strzałek i spacji.

Czy właściwie jest Homestuck?
Komiksem internetowym autorstwa Andrew Hussie (o nim parę słów później), głównie rysowanym w Photoshopie, ale na specjalne okazje wykorzystujący format flash. Charakterystyczne dla niego jest umieszczanie pod obrazkiem/obrazkami dialogów bohaterów w formie logów z komunikatora sieciowego. Omijanie ich pozbawiłoby sensu całą lekturę komiksu, ponieważ właśnie w owych logach znajduje się wiele kluczowych dla fabuły informacji.
Ważnym elementem jest też narosły wokół samego komiksu "merchandise". Fani nie tylko mogą zakupić koszulki, plakaty, wisiorki, kalendarze. Wydawane są całe soundtracki skomponowane specjalnie dla komiksu.
Warto w tym momencie wspomnieć udział fanów w tworzeniu komiksu. Często artyści fanowscy są zapraszani do pracy przy ilustracjach na sprzedaż, okładkach płyt, a nawet przy samym komiksie (rocznicowe updaty zawierają często prace narysowane przez fanów).
O czym właściwie jest Homestuck?
Historia opowiada perypetie grupy 13-letnich przyjaciół, John'a Egberta, Dave'a Stridera, Rose Lalonde i Jade Harley. Wspólnie rozpoczynają sesję gry Sburb, która pozwala im na szeroko zakrojoną modyfikację świata rzeczywistego (trochę jak Simsy). Jednak szybko się okazuje, że gra niesie ze sobą dużo dalej idące efekty - w Ziemię uderza deszcz meteorytów, powodujący zagładę planety. Dzieci przenoszą się do innego uniwersum i wychodzi na jaw, że od ich postępów w grze zależy los całego świata, jaki znali. W niesamowitym świecie gry pomaga im grupa trolli pochodzących z innej planety.
A to dopiero początek historii.

Co właściwie zdecydowało o popularności Homestuck?
Oh boy, od czego by tu zacząć... Trzeba przyznać, że historia jest świetnie przemyślana. Nawet drobnostki, wspomniane mimochodem kilka lat temu mogą okazać się znaczące, czy wręcz przewidujące kolejne zdarzenia. Nie ma też jednej osi czasowej, kilka rożnych światów i osi fabularnych swobodnie się między sobą przeplata, mnożąc pytania, a nie dając jednoznacznych odpowiedzi. Często wątek poruszony tak dawno, że większość o nim zapomniała, zostaje rozwiązany w taki sposób, że czytelnicy mogą tylko gapić się w ekran i zbierać szczękę z podłogi. Homestuck lubuje się maksymalnym gmatwaniu wszelkich możliwych wątków, prowokowaniu spekulacji wśród fanów i jednoczesnym ich trollowaniu.

Także humor, zarówno sarkastyczny i ciężki, jak i trochę głupi i prosty. Od zwalających z krzesła dialogów poprzez całkiem sprytne nawiązania do popkultury, aż do śmiesznych min i reakcji postaci na zdarzenia, których doświadczają.

Oczywiście nie można zapomnieć o postaciach, dobrze zarysowanych i wzbudzających sympatię. Ważnym dla fandomu elementem są także relacje łączące danych bohaterów, ponieważ bywają one równie skomplikowane, co akcja właściwa komiksu.

sobota, 03.01.2015r.

kawai zagłosowała
Ocena
(5)
Opis gry: HICIOR! Kolejna odsłona wspanialej gry logicznej Hoshi Saga. Ta mini gierka robi ogromną furorę w Azji i na zachodzie oraz oczywiście na Giercowni. Zasady są proste: znajdź gwiazdkę ukrytą w każdym z levelu!
Sterowanie za pomocą myszki.

Pozostałe części sagi znajdują się tutaj: Seria gier Hoshi Saga

piątek, 12.12.2014r.

kawai zagłosowała
Ocena
(4)
Opis gry: Poprowadź swoja armię do zwycięstwa.
Sterowanie za pomocą myszki.
Strzałki - kamera
kawai zagłosowała
Ocena
(4)
Opis gry: Czas skończyć z czekaniem na księcia z bajki. Dzisiejszy dzień może być tym, w którym znajdziesz w końcu swoją bratnią duszę.

sobota, 06.12.2014r.

kawai zagłosowała
Ocena
(5)
Opis gry: "City Siege 3" powraca z nowym uaktualnieniem FUBAR Paack!

Znów musisz wcielić się w grupę najemników i obronić mieszkańców przed terrorystami.

Dżungla została przejęta przez wrogie wojska. Zbuduj swoją armię z ciężkim sprzętem wojskowym i powstrzymaj najeźdźców. Uratuj cywilów oraz VIP'ów.
kawai zagłosowała
Ocena
(4)
Opis gry: Masz już cholernie dość filmików i animacji o internetowych kotach. Czas pozbyć się ich raz na zawsze! Przejmij kontrolę nad małym wirusem, mającym zdolności replikacyjne i zacznij siać zniszczenie w globalnej sieci internetowej. Uwaga po drodze czyha mnóstwo pułapek!

środa, 12.11.2014r.

kawai zagłosowała
Ocena
(4)
Opis gry: Świetna gra z mangową grafiką inspirowana klasycznym Puzzle Bobble. Pomóż bohaterom w tej niewiarygodnej przygodzie, odblokuj nowe postacie, rozbij wszystkie kulki i uratuj świat! Gra zawiera kilka trybów, w tym możliwość gry na dwie osoby.

Twórz grupy minimum 3 jednakowych elementów znajdujących się obok siebie w celu wyeliminowania ich z planszy.

poniedziałek, 10.11.2014r.

kawai zagłosowała
Ocena
(4)
Opis gry: HICIOR! Taktyczna gra turowa typu RPG osadzona w klimacie fantasy. W królestwie Flagstaff, czterech bohaterów zostaje wezwanych do zamku królewskiego na wódkę i sok pomarańczowy oraz w celu podjęcia przygody..
Intuicyjny interface sprawia, że gra potrafi wciągnąć na długie godziny.

sobota, 08.11.2014r.

kawai zagłosowała
Ocena
(3)
Opis gry: Rozbrzmiewający w nocy dzwon jest znakiem - znakiem, że Diabeł urósł w siłę, a jego celem jest wnieść do świata chaos... Tylko prawdziwy bohater może go powstrzymać! Użyj swojego łuku i sztyletu, by pokonać sługi Złego i ocal świat przed zagładą!
Gracze online (2):
Polecamy: