reklama
Giercownia - Gry Online

Concertalino

Skomentuj Dodaj do ulubionych Zgłoś problem z grą
Oceń:  
Reklama

Lista osób, która oceniła grę "Concertalino"

Dodaj komentarz

avatar Gość Gość
123.255.47.*

Komentarze (113)

avatar chwilka
chwilka 07.02.2009, godz. 15.43 odpowiedz
0
super gierka a podpowiedzi perelki31 bardzo przydatne
avatar karolina995
karolina995 01.08.2008, godz. 14.36 odpowiedz
0
Ten obraz długo trzeba wycierać?
avatar kingus
kingus 26.07.2008, godz. 15.36 odpowiedz
0
Gra fajna daję 5 szkoda tylko że u mnie nie wszystko działa, np. kartka z książki nie wypada ae i tak jest fajna
avatar kasienka28k
kasienka28k 22.06.2008, godz. 21.38 odpowiedz
0
czy ktos wie jak rozciac ten obraz
avatar betim
betim 22.06.2008, godz. 16.11 odpowiedz
0
skończyłam uffff, gra super, za szybko myślę a tu trzeba się zastanowić chwilkę, dzzz za te podpowiedzi bo bez nich nie dałabym rady.
avatar betim
betim 21.06.2008, godz. 11.35 odpowiedz
0
nie mogę rozciąć tego obrazu, nożyczki naostrzone, lewy dolny róg i nic, co robię źle?
avatar perelka31
perelka31 19.06.2008, godz. 23.10 odpowiedz
0
Część 7 (ostatnia ): Jak nie potrzaska się to znaczy, że to nie te skrzypce, trzeba je odłożyć i wziąć inne (u mnie to te na dole koło gitary). Z potrzaskanego wazonu bierzemy klucz. Wracamy do szafy, nożyczkami rozcinamy bęben i mamy karteczkę (12). Do fortepianu wkładamy tą czarną podpórkę n nuty i układamy na nią te karteczki. Karteczki trzeba ułożyć (układanka) i odczytać dźwięki. U mnie to ECECF EDGGG AHCCC. Gramy to na fortepianie i klikamy na klapę – powinna się otworzyć. Bierzemy drugi kluczyk. Tymi dwoma kluczykami otwieramy drzwi i wychodzimy na scenę .
avatar perelka31
perelka31 19.06.2008, godz. 23.04 odpowiedz
0
Część 6: Z zewnętrznego kółka odczytujemy co 5 literę (liczba tych wiolonczeli) klikając po lewej od tego klucza wiolinowego (u mnie było VOIOU…), a z wewnętrznego kółka odczytujemy co 2 literę (liczba saksofonów) klikając po prawej od klucza wiolinowego (u mnie było ILN_...). Łączymy te litery na przemian i otrzymujemy hasło (u mnie VIOLINO_U…., czyli hasło to violino). Wpisujemy i wycofujemy się, a szafa się otwiera. Wchodzimy do szafy, w lewym górnym rogu zapalamy światło. Z trąbki po prawej wyjmujemy woreczek, rozcinamy go nożyczkami i smarujemy tym czymś smyczek. Zakładamy na papugę znowu tą zasłonkę i bierzemy jedne ze skrzypiec i próbujemy grać (smyczek na skrzypce). Jak wybierzemy właściwe i zagramy to usłyszymy jak potrzaska się wazon.
avatar perelka31
perelka31 19.06.2008, godz. 22.59 odpowiedz
0
Część 5: Otwieramy z ekwipunku kartkę z nutami i układamy te nuty według tej melodii. Powinny pojawić się u góry czerwone znaki zapytania. Liczymy miedzy kolejnymi nutami ilość odstępów, na przykład między C a F jest 4, między F i E są 2, E-D to też 2, D-A jest 5, A-C to 6. Tak więc u mnie kod do sejfu to 42256. Wpisujemy i klikamy na to kółeczko, sejf powinien się otworzyć. Zabieramy karteczkę (9), podstawkę do nut i łopatkę. Łopatką wykopujemy z doniczki na oknie klucz, otwieramy nim prawą szafkę biurka – zabieramy karteczkę (10) i kubek z jedzeniem dla papugi. Wsypujemy papudze to jedzenie – dostajemy karteczkę (11). Z klatki papugi bierzemy drążek (huśtawkę), tym drążkiem zdejmujemy smyczek znad okna i wkładamy go do szafy. Sprawdzamy ile mamy narysowanych wiolonczeli i saksofonów (saksofonów mnie 5 woil. i 2 saksy).
avatar perelka31
perelka31 19.06.2008, godz. 22.53 odpowiedz
0
Część 4: Jak już widać kto to jest to tniemy nożyczkami ten obraz w lewym dolnym rogu (nożyczki znowu trzeba naostrzyć). W okienko wpisujemy kto to (u mnie Tchaikovsky). A jak nie wiemy, kto to jest, to pod obrazem są lata, w jakich żył, więc można sprawdzić w wyszukiwarce. Jak wpiszemy to klikamy na obraz i powinien się odsunąć - mamy sejf.
Oglądamy książkę, którą mamy w ekwipunku. Na pierwszej stronie mamy gamę zobrazowaną klawiszami, czyli C(do) D(re) E(mi) F(fa) G(sol) A(la) H(si). A na trzeciej stronie mamy przypomniane nuty właśnie w tej kolejności – jeśli ktoś nie pamięta. Spod gramofonu bierzemy zieloną płytę i odsłuc*****y na adapterze (słychać muzykę), wyjmujemy ją, wkładamy znowu i słyszymy sześć dźwięków. Próbujemy przy pomocy fortepianu zgadnąć, jakie to dźwięki (u mnie na przykład to „do fa mi re la do”, czyli CFEDAC).
Gracze online (2):
Polecamy: