reklama
Giercownia - Gry Online

Red Rogue

Skomentuj Dodaj do ulubionych Zgłoś problem z grą
Oceń:  
Reklama

Opis gry i sterowanie

Szczegóły:

Zagrań: 19 043
Rozmiar gry: 5,57 MB
Użytkowników lubiących grę: 4
Ocena: 4,05
Łącznie głosów: 9

Gra dodana przez:

Schodzisz do podziemnego Chaosu i poszukujesz amuletu Yendoru, dzięki któremu staniesz się półbogiem. Zabij każdego kto stanie Ci na drodze.

Prosty rpg bazujący na mechanice roguelike, ukazany w konwencji... dwuwymiarowej gry platformowej. Jeśli dodamy do tego klimatyczną ścieżkę dźwiękową nawiązującą do pierwszego Diablo oraz czarno-biały styl graficzny, otrzymamy ciekawe i, co najważniejsze, wciągające połączenie.

Cechą charakterystyczną gier roguelike jest pełna losowość świata. Wszelkie lochy, potwory, skarby, miasta, a nawet imiona NPC są najczęściej generowane losowo w każdej rozgrywce. Kolejną ważną cechą tego gatunku jest prezentacja świata, postaci i przedmiotów w postaci znaków ASCII w trybie tekstowym lub w bardzo prostej grafice kafelkowej.
Uboga warstwa graficzna w połączeniu ze stosunkowo skomplikowaną obsługą i złożonością gry sprawia, że nie jest to obecnie popularna odmiana gier. Początkujących graczy zniechęcają też często dość złożone zasady, trudność rozgrywki oraz często wysoka śmiertelność postaci gracza. Roguelike ma jednak grupę fanów, którzy uważają że brak grafiki sprzyja rozwojowi wyobraźni, a świat gier roguelike przewyższa znacznie inne gry komputerowe ilością składników (rodzajów zaklęć, broni, potworów itp.) oraz interakcji między nimi.

Dodaj komentarz

avatar Gość Gość
34.204.202.*

Komentarze (2)

avatar karolina214
karolina214 13.12.2012, godz. 19.27 odpowiedz
+2
5/5 i do ulu
avatar lol20001115
lol20001115 12.12.2012, godz. 12.41 odpowiedz
+2
Opis jak najbardziej pasuje do gry.Mi się ona podoba jest trudność lecz nie za duża czyli da się zabijać potworki ale nie istnieją niepokonane.Także fajne jest losowe tworzenie mapek gra 5/5 i do ulu.
Gracze online (33):
Polecamy: